Oblíbené trasy

Jesenický okruh

délka: 161 kilometrů
celkový výstup: 5570 metrů
dooporučená doba: prodloužený víkend (čtvrtek až neděle)
roční období: jaro, podzim

Začínáš na nádraží v Jeseníku, kde je zároveň i cíl. Odtud vyběhneš do kopce přes Priessnitzovy lázně a Studniční vrch okolo několika zatopených lomů, ve kterých se v horkých měsících můžeš zchladit. V obci Žulová případně dokoupíš nějaké jídlo, a pak už se vydáš vzhůru na hřeben Rychlebských hor. Po cestě se na několika místech dá doplnit voda. Na hřebeni, zhruba 34 kilometrů od startu, narazíš na turistickou chatu Paprsek, kde se můžeš najíst, dá se tu i pohodlně přespat (otestováno). Po červené a potom po zelené se dostaneš k hraničnímu přechodu na Kladském sedle a potom už po hranici s Polskem vystoupáš na Králický Sněžník. Kousek pod ním si uděláš povinné selfíčko se slůňetem, doplníš vodu z pramene Moravy, nebudeš si všímat těch bagrů na Polské straně a seběhneš do Dolní Moravy. Po sjezdovce pak vystoupáš k té příšernosti v oblacích  a na Slaměnce si určitě rád vypiješ jedno, protože ten výstup dá člověku pořádně zabrat. Máš za sebou nějakých 60 kilometrů, ale do cíle je to pořád ještě stovka.

Čeká tě téměř 20 kilometrů po cestičkách Králického Sněžníku, kde téměř nepotkáš živou duši. V létě tu navíc není moc vody, mysli na to a doplň si tekutiny před touhle částí trasy. Občerstvit se znovu můžeš až ve Starém Městě pod Sněžníkem, kde se dá případně přespat. Přenocovat jde koneckonců i o pár kilometrů odtud v Branné. Potom až do Velkých Losin, nějakých 15 kilometrů, jsou možnosti doplňování zásob omezené. Z Velkých Losin přes Sobotín vystoupáš na Skřítek. Po cestě potkáš několik restaurací, kde se dá dobře najíst. Od Skřítku opět začneš pořádně stoupat na Jelení studánku a potom postupuješ po hřebeni směrem na Praděd. Na Ovčárně už budeš mít v nohách 125 kilometrů, takže občersvtení v některé z místních restaurací přijde vhod. Občerstvit se dá i o pár kilometrů dál na Švýcárně, kde můžeš také přespat.

Trasy horských běhů

Do cíle ti stále zbývá téměř 30 kilometrů, z toho 20 kilometrů horským terénem po hřebeni. Takže si cestu můžeš zpříjemnit a zastavit na hlt něčeho dobrého na Červenohorském sedle. Nebo počkat až na turistickou chatu na Šeráku, kde se dá dobře napít, najíst, ale i přenocovat. Odtud je to už co by kamenem dohodil, nějakých deset kilometrů z kopce dolů do cíle.

Další trasy

Přeběh Krkonoš a Jizerek

Šumavský přeběh

Přeběh Bílých Karpat